Jak zrozumieć płeć przeciwną?

jak zrozumieć płeć przeciwnąRóżnice pomiędzy kobietami a mężczyznami dostrzegalne są każdego dnia. Tak przy okazji intymnych, jak i najbardziej powszednich spraw, podejście do nich prezentowane przez Panie i Panów jest znacząco odmienne. Zastanówmy się więc, z czego wynikają te różnice,  by wyłuskać kilka pomysłów ułatwiających porozumienie się.

Zdaniem Panów, Kobiety są istotami niezmiernie skomplikowanymi, które, dodatkowo lubią komplikować życie sobie i innym jeszcze bardziej. Są w stanie zrobić problem z najbardziej nieznaczącej kwestii, rozdmuchując ją do rangi wielkiej, poważnej awantury. Mają trudności z cieszeniem się niczym nie skrępowanym seksem, wymagając przy okazji zbliżeń wielu rzeczy, działań czy niuansów, które mężczyźnie nie są wcale potrzebne do szczęścia. Są też w stanie godzinami oglądać potwornie nudne seriale o nieszczęśliwych lecz zakochanych ludziach, co jest równie nie zrozumiałe jak cała reszta.

Z kolei Panowie, w opinii Pań, są dużymi dziećmi, których trzeba non stop pilnować. Ich umiejętność czytania między wierszami czy odnotowywania subtelnych sugestii jest niemalże żadna, wymagając, by mówić do nich prosto, jasno i bezpośrednio. Opuszczenie po sobie deski w toalecie jest dla nich problemem nie do przeskoczenia, wielogodzinna, upojna sesja erotyczna jest przez nich kończona błyskawicznym zaśnięciem, zaś kobieca potrzeba rozmowy na liczne tematy niezwykle ich męczy.

Krótko mówiąc, pod wieloma względami kobiety i mężczyźni stanowią odrębne bieguny, gdy jednak łączy nas uczucie, nie ma problemów nie do przeskoczenia. Stawiając się na miejscu partnera, próbując spojrzeć na świat jego oczyma, można w krótkim czasie doprowadzić do wyjaśnienia bardzo wielu kwestii.

Aby jednak ułatwić Panom życie, prezentujemy poniżej kilka wskazówek, które pomogą im nawiązać łączność ze swoimi partnerkami.

Kobiety uwielbiają, gdy ktoś zauważa ich atrakcyjność, adoruje je i podziwia. Wkładają one wiele wysiłku w doprowadzenie swojej prezencji do perfekcji. Przygotowanie makijażu, ułożenie włosów czy zakup nowych ubrań wiąże się zarówno z wydatkami, jak i poświęconym czasem i fatygą. A jednak kobiety chętnie inwestują w swoją atrakcyjność, oczekując jednak, że nie zostanie ona niezauważona. Starajmy się zwracać uwagę na każdą zmianę w wyglądzie naszej ukochanej. Komplementy i zainteresowanie jej eksperymentami z pewnością odbiją się korzystnie na jej samopoczuciu. Nie dostrzegając jej starań doprowadzimy z czasem do ich zaniku, co z pewnością przełoży się na ochłodzenie naszych stosunków. (Kobiety zawsze myślą, że są grube - trzeba mówić, że nie - nawet jeśli są!)

Ważnym jest też, by przy poświęcaniu czasu kobiecie zrezygnować z omawiania czy analizowania naszych spraw zawodowych. Tylko wtedy, gdy kobieta poczuje, że obcowanie z nią jest dla nas rozkoszą, przyjemnością i radością, odwzajemni ją i będzie szczęśliwa. Podchodzenie do wspólnie spędzonego z nią czasu jak do obowiązku, nie zostanie przez nią nie zauważone i nie odebrane negatywnie.

Ponadto, Kobiety przywiązują dużą wagę do dat, a zatem notowanie w kalendarzu, czy telefonie dni, na które przypadają rocznice czy inne okazje, będzie z pewnością dobrym pomysłem. Nasza pamięć o nich z pewnością sprawi kobietom ogromną przyjemność.

Gdy znajomość z daną Panią traktujemy poważnie, nie od parady będzie przedstawienie jej członkom naszej rodziny oraz najbliższym przyjaciołom. Jakkolwiek nam samym może się to wydawać zupełnie zbędne, to jednak dla kobiet ta kwestia ma duże znaczenie. Czują dzięki temu, że traktujemy je poważnie, jesteśmy dumni z bycia z nimi w związku i pragniemy wprowadzić je do swojego świata.

Przy odrobinie dobrej woli i szczerej rozmowy, uda nam się zrozumieć istoty nawet tak skomplikowane jak płeć przeciwna. Kilka wskazówek podanych w niniejszym artykule to dopiero czubek góry lodowej, jednak nie unikając rozmów, zadając pytania i starając się zrozumieć punkt widzenia kobiet, z pewnością nawiążemy z nimi satysfakcjonujące dla obojga stron porozumienie.

loading...