Czy anal ma szansę pójść w ślady seksu oralnego?

Śledząc arkana trendów zachodzących w świecie seksu można zauważyć, że ten obłożony niegdyś tabu zwyczaj staje się obecnie popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Stosownie do opublikowanych w The Journal of Sexual Medicine badań – co piąta kobieta z przedziału wiekowego wahającego się pomiędzy 20 a 39 rokiem życia odbywała analne stosunki w 2010 roku, zaś 46 procent z całej grupy Pań zakosztowało go przynajmniej raz, co od roku 1992 w którym wskaźnik ten wynosił jedynie 33 procent, jest znacznym wzrostem. Niegdyś postrzegany jako tabu, seks analny staje się popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Czy znaczy to, że więcej kobiet decyduje się obecnie na seks analny, czy też może po prostu swobodniej jest się im dziś przyznać do jego uprawiania? „Kobiety i mężczyźni od dawna czerpali przyjemność z seksu analnego, toteż nie jesteśmy pewni co do genezy gwałtownego wzrostu jego popularności, jaką mamy obecnie okazję obserwować” – mówi Debby Harbenick, ph.D. „Zjawisko to może mieć jednak wiele wspólnego z Internetem, który w czasie przeprowadzania ostatnich badań z zakresu tematu był zaledwie w powijakach”
W dzisiejszych czasach ludzie mogą anonimowo przeczesywać sieć w poszukiwaniu najróżniejszych poradników i inspiracji, zabawek służących sprawianiu analnej przyjemności czy dostępu do niszy skoncentrowanych na tej odmianie seksu stron porno, a wszystko to wprost z zacisza swojego lokum.Pamela Cleo-Godard, 28-letnia asystentka z Nowego Jorku, miała okazję odbyć seks analny z dwoma jedynie mężczyznami ( z których to jeden jest jej aktualnym partnerem ), lecz opowiada o tym doznaniu jak każdym innym dostępnym w seksualnym menu. „Robimy to ilekroć najdzie nas ochota” – mówi. „ W tych czasach to już nic wielkiego. Podobny mechanizm miał miejsce w temacie seksu oralnego, w swoim czasie kojarzonego z określonym typem dziewczyny. Nie było trudno przewidzieć, ze kwestia analu pójdzie podobnym tropem.”
loading...